To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

Ogłoszenia i uchwały - Aeroklubowa sieć komputerowa

Vex - 2011-06-20, 09:57
Temat postu: Aeroklubowa sieć komputerowa
Witajcie,

niektórzy już pewnie wiedzą, że stare Wi-Fi i nasza "Natalka" przestały funkcjonować na dobre. Zniknęła też pajęczyna kabli sieciowych oplatająca cały budynek z zewnątrz, a tym samym całość administrowania siecią bezprzewodową oraz przewodową w budynku portu przeszła z dostawcy internetu na nas. W chwili obecnej administracją zajmuję się moja skromna osoba. W związku z wprowadzonymi nowymi rozwiązaniami i wynegocjowanym łączem możemy oficjalnie udzielić dostępu do internetu dla naszych pilotów. Oczywiście całość jest na bieżąco monitorowana i proszę wszystkich o przestrzeganie ogólnie przyjętej netykiety oraz nie bawienie się w małego włamywacza, spamera i sniffera. Wszystkie wykryte takie działania będą poddawane pod publiczny osąd, pod groźbą publicznego ścięcia głowy na kwadracie włącznie :evil: Założeniem udzielenia dostępu wszystkim "naszym" jest to aby każdy mógł swobodnie sprawdzać pogodę, chronometraż, fejsbuki, nasze-klasy, grona, onety, sprawdzać maile i tym podobne, natomiast generowanie nadmiernych transferów przy ściąganiu plików nie jest mile widziane (pomijam oczywiście pojedyncze sprawy). Zdecydowanie nie mile widziane są torrenty, emuły i inne tego typu, aczkolwiek te i tak, jeżeli w ogóle, będą chodziły zniechęcająco wolno ;-)

Osoby zainteresowane dostępem Wi-Fi na terenie aeroklubu proszone są o przesłanie do mnie MAC adresu swojej karty sieciowej ( HOW TO ). Podkreślam, że chodzi o MAC karty bezprzewodowej. W odpowiedzi dostaniecie potrzebne dane logowania.

Wszelkie zauważone nieprawidłowości, wnioski i prośby związanie z siecią również proszę kierować do mnie ( tomasz.kalinowski (małpiszon) list (kropka) pl )

Wasz szczerze Wam oddany
T.

Marian - 2011-06-21, 14:43

Tomek. Szacun i duuuuuże piwo. Jesteś na najprostszej drodze do współczynnika "jeden" :-)

Pozdrawiam

Marian



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group