To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

Ogólne - Zawody na celność lądowania 2011 (?)

Vex - 2011-09-04, 13:07

Mi osobiście bardziej podoba się mierzenie miejsca przyziemienia. Wydaje mi się, że jest to bardziej emocjonujące i stanowi większe wyzwanie dla pilota aby utrzymać szybowiec w powietrzu dokładnie do konkretnego momentu, a nie jak zatrzymać szybowiec już na ziemi - swoją drogą też go trzeba sprawnie zatrzymać by nie zarobić dodatkowych karnych pkt ;-) W ten sam sposób mierzone są zawody samolotowe. Wydaje mi się również, że w ubiegłym roku dwie - trzy pary uważnych oczu załatwiały sprawę całkiem sprawnie?
yacek - 2011-09-04, 13:08

Pomysł bardzo dobry, no i chyba utrudni też to trochę sprawę. Wywalić pełne hamulce nad chustką jest łatwiej niż wymierzyć przyziemienie i prędkość tak, żeby koło niej się zatrzymać :) tak mi się przynajmniej wydaje ;P

edit: no to się czasowo zgraliśmy, ale co do opinii trochę rozjechaliśmy :) ja pisałem a propos wypowiedzi Adama i Łukasza

Adam - 2011-09-04, 19:00

Zdaję sobie sprawę, że samolotowe zawody na celność lądowania odbywają się tak jak opisał Tomek, ale z drugiej strony pierwszy raz się spotykam z takimi regułami w zawodach szybowcowych.

Ponadto - jak już wspomniał Jacek - mierzenie punktu przyziemienia może się skończyć tym, że niektórzy będą chcieli na siłę przyziemić szybowiec mając np. za dużą prędkość, co nie wyjdzie na zdrowie Puchaczowi...

Oczywiście w 2 koncepcji nie używamy hamulca kółka (który i tak pewnie nie działa), a przyziemienie przed ogranicznikiem oznacza dyskwalifikację.

@ Yacek - będziesz jechał z Wawy na ten drugi termin? Mógłbym się zabrać? :)

Karol Pawlicki - 2011-09-05, 12:42

A mogę startować na Jantarze :mrgreen:
please, please :roll:
Przynajmniej będę miał szansę trafić w lotnisko i nie być na końcu jak w zeszłym roku :-P
No dziewczyny i chłopaki zgódźcie się :-P
KP

Marian - 2011-09-05, 14:36

Dla Karola zrobiłbym wyjątek, ale za to dołożyłbym współczynnik :-) Żeby za bardzo nie bolało może być z zawodów przelotowych... :-)
Vex - 2011-09-06, 11:54

Koszt jednego lotu na zawodach dla osób nieaktywnych, lub z innych aeroklubów został obniżony do 35 zł :-)
Vex - 2011-09-07, 22:29

Patrząc na ilość osób zapisanych na termin pierwszy i na termin drugi co myślicie o pozostawieniu tylko pierwszego? Zdecydowanie ułatwi to organizacyjnie całości. Myślę, że nie wszyscy będą mogli być na II terminie, a w takim wypadku wtedy było miało się odbyć zakończenie z rozdaniem nagród. Będziemy mieli również zawodników z innych aeroklubów. Kamila, Jacek, Orzech. Czy na pewno nie dali byście rady pojawić się na I terminie?
heniek - 2011-09-07, 23:50

szanowni koledzy :-D zmiana zasad co do tego co należy oceniać doprowadzić może do tego że chcąc zatrzymać się jak najbliżej piloci będą latali na małych prędkościach :shock: a nie o to nam chodzi [ to ma być zabawa i przyjemność a nie zawody RED BULL]
AeroBart - 2011-09-08, 13:01

To może od razu zróbmy 2 listę na której rezerwuje się miejsce na "sali wykładowej" :-P co by nie było sytuacji, że ktoś nie ma gdzie spać :-P bo na namiot to może być już trochę za zimno :-D
Marian - 2011-09-08, 14:49

Cześć Bartek,

Przy tej liczbie zawodników mamy jeszcze wolne miejsca do spania na Wykładowej w Ciemni i w Paragrafie 22 ... :-)

m

AeroBart - 2011-09-08, 17:58

Ja tylko tak profilaktycznie się zapytałem :-) Przeważnie na wyjazdy na lotniska aeroklubowe to nauczony doświadczeniem na wszelki wypadek zawsze mam namiot, materac dmuchany i inne temu podobne :-P bo nigdy nie wiadomo co się trafi :-P
Marian - 2011-09-08, 18:03

Bartek,

Dla Ciebie miejsce zawsze się znajdzie, choćbym miał spać na podłodze :-)

Marian

orzech - 2011-09-08, 18:18

Pojawię się w I-szym terminie. Nie ma z tym większego problemu.

Pozdrawiam

Orzech

AeroBart - 2011-09-08, 18:21

Marian napisał/a:

choćbym miał spać na podłodze :-)


Nie będzie takiej potrzeby :-D Na pewno damy sobie radę. A podłogi to możemy co najwyżej użyć do gry na "wirtualnej" (niewidzialnej) gitarze :-D (wtajemniczeni znają temat, a nie wtajemniczeni może dostąpią tego zaszczytu) :-P

yacek - 2011-09-08, 20:58

Ja na 1szym terminie będę mógł być tylko w niedzielę, więc jeśli będzie taka potrzeba to się pojawię wtedy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group