FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Celność lądowania
Autor Wiadomość
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-13, 22:02   

Karol,

Wiem, że to może być trudne, ale jak się nie pojawicie, to Wam nawymyślam :-) Nawet nie myśl o dyżurze :-) !!!

Beata, weź mu to jakoś wyklaruj :-P

Marian
_________________

 
     
Witek Kardyś 


Wiek: 37
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 59
Skąd: Warszawa/Pabianice
Wysłany: 2010-09-14, 19:23   

Cześć.
Właśnie dopisałem się do listy. Wcześniej nie byłem pewien czy będę mógł w ten weekend ale na szczęście się udało. Przy okazji mogę kogoś zabrać z Warszawy bo jadę samochodem i mam jeszcze dwa wolne miejsca w pojeździe. Wyjazd planuję wstępnie na Piątek około 17-tej. Jak na razie Orzech się zadeklarował na wspólną podróż.
Pozdrawiam,
Witek
 
     
agaska 

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Sie 2010
Posty: 32
Skąd: Toruń/Warszawa
Wysłany: 2010-09-15, 08:15   

widzę, że zbiera się całkiem niezła ekipa na weekend! oby jeszcze pogoda dopisała :-) a logo, panie tuła, pierwsza klasa!
 
 
     
MKieliszek 

Wiek: 32
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 14
Skąd: Gorzyce
Wysłany: 2010-09-15, 12:27   

Lukasz Pantula napisał/a:
Logo się podobało?
Ogarnijcie to http://www.youtube.com/watch?v=EDvZ4Sf7hEs :mrgreen:


:mrgreen: Nic dodać nic ująć :mrgreen: Jeszcze opalanie się, spanie na masce od wyciągarki, zaplatanie liny... dużo by tu wymieniać 8-)
 
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2010-09-15, 21:12   

Dzięki Marian, dzięki Karol! Uznaliśmy z Jackiem po tym przelocie, że kończymy z 5 godzinnymi termikami nadlotniskowymi ;)

Co do zawodów to od dłuższego czasu nie mogłem się ich doczekać, ale teraz może się okazać, że niestety będę mógł być tylko na niedzielę. Tak czy inaczej życzę wszystkim dobrej zabawy i zaciętej rywalizacji! Może uda mi się strzelić w niedzielę poza konkursem :)

A zahaczając nieco o temat wyjazdów na lotnisku, to w webowym chronometrażu dodana została funkcjonalność planowania pobytów na lotnisku. Gdyby każdy wpisywał swoje plany to była by całkiem fajna informacja o tym co się będzie na lotnisku kręciło.

Pozdrowienia!
 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2010-09-15, 22:27   

Tomek... Chronometraż web rządzi. Każdy kto z tego korzysta powinien ci co najmniej jedno piwo postawić :-P Powodzenia na egzaminie!
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2010-09-15, 22:30   

Dzięki Łukasz! :)
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-09-26, 14:09   

Hejka.

Pochwalcie się coście polatali wczoraj i dzisiaj.
W Moskwie piękna szybowcowa pogoda. W ogóle gdzie się nie ruszyłem w tym tygodniu to było super aż żal.
Czy Zlin jest może już sprawny albo są jakieś widoki, że bedzie?

Pozdrawiam
KP
 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2010-09-26, 22:12   

Hej,
Dzisiaj kolejnych 7 zawodników zamknęło 2 loty w ramach zawodów. Wyniki zostały zaktualizowane i można je obejrzeć tu Wyniki . Na pierwsze miejsce "wskoczył" Kermit:)
Dla tych, którym smutno z powodu punktów karnych za wyjechanie za chorągiewki stworzyłem "Listę Alternatywną" ;-) Niestety służy ona jedynie polepszeniu samopoczucia.
W najbliższy weekend planujemy zakończenie zawodów i wręczenie nagród (tak tak - będą nagrody), więc jeżeli macie możliwość to wpadajcie na lotnisko.
Co do pogody w ten weekend to było tak sobie. W sobotę Marian powisiał prawie godzinę wykręcając czas dnia. Jeśli chodzi o cumulusy to były... dwa, niestety się rozpadły szybciej niż trwa wymiana bezpiecznika na linie.
Zlin niestety stoi biedula w kącie nadal bez smigiełka :-(
Na koniec dodam, że do rozdania jest jeszcze jakieś 120 koszulek z logo zawodów.....
Pozdrówki
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-09-27, 13:23   

Mili,

W kolejny weekend zamierzamy już ostatecznie zakończyć tegoroczną edycję Zawodów na Celność Lądowania (chyba, że przez dwa dni stać będzie St i będziemy mieć opad ciągły, w połączeniu z wiatrem powyżej 10 m/s, gradobiciem i plagą komarów :-) ) i gorąco zachęcam do udziału. Łukasz z pewnością wykaże się jeszcze większą inwencją i opracuje kolejne wyniki alternatywne, tak że każdy w jakiejść klasyfikacji znajdzie się na podium. Myślę, że warto mu pomóc i (odpowiednio do uzyskanych wyników) zaproponować dodatkowe klasyfikacje :-) Ja dla siebie już mam: "Najlepszy zawodnik pierwszej serii" :mrgreen:

Przypominam, że aby zostać sklasyfikowanym należy wykonać dwa mierzone loty, a liczy się suma uzyskanych wyników (chyba, że po jednej serii ktoś ma powyżej 200 pkt, a jego wynik jest gorszy od najgorszego uzyskanego przez innego zawodnika w dwóch seriach :-) )

Pozdrawiam i zapraszam

Marian
_________________

 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2010-10-04, 09:45   

No niestety nie wyszło w ten weekend zakończenie zawodów zarówno z powodu niedoboru zawodników jak i instruktorów. Wobec tego ostateczny termin ustaliliśmy na 9-10 października. Jest duża szansa, że instruktorzy będą dostępni w związku "Radą Starszych" jaka ma być w ten właśnie weekend. Pogoda do zawodów powinna być (chyba, że sypnie śniegiem). Wyczyściłem listę startową - kto wie że da radę niech się wpisze. Aby móc w miarę sprawnie organizować latanie potrzeba co najmniej 5 osób. Lista będzie otwarta do czwartku. Jeżeli nie będzie nawet 5 chętnych to uznamy wyniki obecne i oficjalnie zamkniemy zawody.
Pozdrawiam

PS
Dla tych, którym się nie chciało przyjechać w ten weekend info - w niedzielę można było spokojnie 3h potermiczyć :-P
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-04, 10:16   

A do tego kominy były po 3 - 4 m/s i był z nami Pan Staszek, i było dwóch (trzech) zwykłych wyciągarkowych oraz (gościnnie - na jeden ciąg, ale za to JAKI!!!) Super Żaba :-) , i były jeszcze TRZY!!!!!!! wolne jednomiejscówki i w ogóle ...

Dawniej (jak byłem jeszcze mały) październik był "Miesiącem Oszczędzania", ale u nas powinien być "Miesiącem Latania" - na oszczędzanie (chleb ze smalcem i zero piwa) przyjdzie czas w Zimie :-)

Pozdrawiam

Marian
_________________

 
     
Złośnica 

Wiek: 34
Dołączyła: 28 Mar 2010
Posty: 37
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-10-04, 22:46   

oj Marian a o chronometrażystce, kierowcy i podczepiaczce szybowców w jednym to nawet nie wspomniałeś, nie ładnie, bardzo nie ładnie...;P
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-05, 07:33   

Aaaaaaaaaaaa!!!!! Gdzie jest popiół??? Dajcie mi bicz i włosiennicę!!! Wleczcie mnie za nagi wyciągarką!!! Jasne!!! Barbarusie, o wielkiej umiejętności jednoczesnego ściągania liny, podczepiania szybowców, prowadzenia chronometrażu oraz bycia nawigatorem na Puchaczu :-) Zgoda - bez Ciebie nic by z tego nie wyszło...

A zatem, żeby już dobić tych co olali ostatni weekend: BYŁA JESZCZE BASIA!!!

I co? Łyso Wam? :-)

Pozdrawiam (Basię w szczególności) ;-)

Marian
_________________

 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2010-10-06, 11:43   

Coś mi się wydaje, że klasyfikacja zawodników się już nie zmieni... Na liście startowej pustka, kalendarz w Chronom. Web też nie pokazuje tłumów w ten weekend.
Przynajmniej 2 osoby z podium będą na miejscu, żeby odebrać fantastyczne (!) nagrody ;-)

Mimo, że nie sie na to nie zanosi to zapytam: Czy ktoś jedzie w piątek wieczór lub w sobotę rano do Turbi?? bo bym się zabrał...

Pzdr
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 8