FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawody na celność lądowania 2011 (?)
Autor Wiadomość
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2011-09-04, 13:07   

Mi osobiście bardziej podoba się mierzenie miejsca przyziemienia. Wydaje mi się, że jest to bardziej emocjonujące i stanowi większe wyzwanie dla pilota aby utrzymać szybowiec w powietrzu dokładnie do konkretnego momentu, a nie jak zatrzymać szybowiec już na ziemi - swoją drogą też go trzeba sprawnie zatrzymać by nie zarobić dodatkowych karnych pkt ;-) W ten sam sposób mierzone są zawody samolotowe. Wydaje mi się również, że w ubiegłym roku dwie - trzy pary uważnych oczu załatwiały sprawę całkiem sprawnie?
 
     
yacek
Jacek Hirsztritt


Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 71
Skąd: Ełk/Warszawa
Wysłany: 2011-09-04, 13:08   

Pomysł bardzo dobry, no i chyba utrudni też to trochę sprawę. Wywalić pełne hamulce nad chustką jest łatwiej niż wymierzyć przyziemienie i prędkość tak, żeby koło niej się zatrzymać :) tak mi się przynajmniej wydaje ;P

edit: no to się czasowo zgraliśmy, ale co do opinii trochę rozjechaliśmy :) ja pisałem a propos wypowiedzi Adama i Łukasza
 
 
     
Adam 

Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 7
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-09-04, 19:00   

Zdaję sobie sprawę, że samolotowe zawody na celność lądowania odbywają się tak jak opisał Tomek, ale z drugiej strony pierwszy raz się spotykam z takimi regułami w zawodach szybowcowych.

Ponadto - jak już wspomniał Jacek - mierzenie punktu przyziemienia może się skończyć tym, że niektórzy będą chcieli na siłę przyziemić szybowiec mając np. za dużą prędkość, co nie wyjdzie na zdrowie Puchaczowi...

Oczywiście w 2 koncepcji nie używamy hamulca kółka (który i tak pewnie nie działa), a przyziemienie przed ogranicznikiem oznacza dyskwalifikację.

@ Yacek - będziesz jechał z Wawy na ten drugi termin? Mógłbym się zabrać? :)
_________________
Pozdrawiam,
Adam Sieradzki
 
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2011-09-05, 12:42   

A mogę startować na Jantarze :mrgreen:
please, please :roll:
Przynajmniej będę miał szansę trafić w lotnisko i nie być na końcu jak w zeszłym roku :-P
No dziewczyny i chłopaki zgódźcie się :-P
KP
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-05, 14:36   

Dla Karola zrobiłbym wyjątek, ale za to dołożyłbym współczynnik :-) Żeby za bardzo nie bolało może być z zawodów przelotowych... :-)
_________________

 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2011-09-06, 11:54   

Koszt jednego lotu na zawodach dla osób nieaktywnych, lub z innych aeroklubów został obniżony do 35 zł :-)
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2011-09-07, 22:29   

Patrząc na ilość osób zapisanych na termin pierwszy i na termin drugi co myślicie o pozostawieniu tylko pierwszego? Zdecydowanie ułatwi to organizacyjnie całości. Myślę, że nie wszyscy będą mogli być na II terminie, a w takim wypadku wtedy było miało się odbyć zakończenie z rozdaniem nagród. Będziemy mieli również zawodników z innych aeroklubów. Kamila, Jacek, Orzech. Czy na pewno nie dali byście rady pojawić się na I terminie?
 
     
heniek

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 140
  Wysłany: 2011-09-07, 23:50   

szanowni koledzy :-D zmiana zasad co do tego co należy oceniać doprowadzić może do tego że chcąc zatrzymać się jak najbliżej piloci będą latali na małych prędkościach :shock: a nie o to nam chodzi [ to ma być zabawa i przyjemność a nie zawody RED BULL]
 
     
AeroBart 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 39
Skąd: Gdańsk, EPGD, EPGI
Wysłany: 2011-09-08, 13:01   

To może od razu zróbmy 2 listę na której rezerwuje się miejsce na "sali wykładowej" :-P co by nie było sytuacji, że ktoś nie ma gdzie spać :-P bo na namiot to może być już trochę za zimno :-D
_________________
..::AeroBart::..
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-08, 14:49   

Cześć Bartek,

Przy tej liczbie zawodników mamy jeszcze wolne miejsca do spania na Wykładowej w Ciemni i w Paragrafie 22 ... :-)

m
_________________

 
     
AeroBart 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 39
Skąd: Gdańsk, EPGD, EPGI
Wysłany: 2011-09-08, 17:58   

Ja tylko tak profilaktycznie się zapytałem :-) Przeważnie na wyjazdy na lotniska aeroklubowe to nauczony doświadczeniem na wszelki wypadek zawsze mam namiot, materac dmuchany i inne temu podobne :-P bo nigdy nie wiadomo co się trafi :-P
_________________
..::AeroBart::..
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-08, 18:03   

Bartek,

Dla Ciebie miejsce zawsze się znajdzie, choćbym miał spać na podłodze :-)

Marian
_________________

 
     
orzech 

Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2010
Posty: 16
Skąd: Warszawa :)
Wysłany: 2011-09-08, 18:18   

Pojawię się w I-szym terminie. Nie ma z tym większego problemu.

Pozdrawiam

Orzech
 
     
AeroBart 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 39
Skąd: Gdańsk, EPGD, EPGI
Wysłany: 2011-09-08, 18:21   

Marian napisał/a:

choćbym miał spać na podłodze :-)


Nie będzie takiej potrzeby :-D Na pewno damy sobie radę. A podłogi to możemy co najwyżej użyć do gry na "wirtualnej" (niewidzialnej) gitarze :-D (wtajemniczeni znają temat, a nie wtajemniczeni może dostąpią tego zaszczytu) :-P
_________________
..::AeroBart::..
 
     
yacek
Jacek Hirsztritt


Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 71
Skąd: Ełk/Warszawa
Wysłany: 2011-09-08, 20:58   

Ja na 1szym terminie będę mógł być tylko w niedzielę, więc jeśli będzie taka potrzeba to się pojawię wtedy
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 8