FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
AMS Web
Autor Wiadomość
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2011-06-08, 22:56   AMS Web

Witajcie,

otwieram nowy temat, którego celem będzie informowanie Was o nowych funkcjonalnościach/poprawkach wprowadzanych w kolejnych wersjach AMS Web.

W wersji 2.2.2

- poprawione zliczanie godzin w "TOP 10"
- dodana możliwość podglądu listy lotów wykonanych danego dnia. Po zalogowaniu się należy kliknąć na "W dniu dzisiejszym" w prawym górnym rogu.
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2011-06-09, 18:33   

Dodatkowo dla wygody Mateusz przygotował przyjaźniejszy adres:

http://ams.aeroklubstalowowolski.pl
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-16, 14:55   

Witajcie,

Korzystając z nowych funkcjonalności AMS właśnie podejrzałem, że przed chwilą został oblatany Jantar 2B. A zatem kolejna fotka do galerii zdjęć pojawi się już w najbliższy weekend :-)

A tak przy okazji: ponieważ nagrabiłem z kalendarzem na 2011 rok, to w ramach rekompensaty wyprodukuję serię kubków z poszczególonymi szybowcami (po jednym na każdy szybowiec stacjonujący w ASW). Jeżeli nie będzie innych propozycji, to po prostu wezmę fotki z zakładki Nasze Szybowce na marian.waw.pl. Jestem wszakże owarty na Wasze propozycje: albo inne fotki z Galerii Mariana, albo Wasze zdjęcia poszczególnych szybowców. Warunek jest tylko taki, że szybowiec musi być rozpoznawalny, bez konieczności umieszczania dodatkowego opisu. Termin przyjmowania zgłoszeń (w tym również na marian.stalwol@gmail.com) - 27 czerwca b.r.

Zapraszam

Marian
_________________

 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2012-12-16, 22:51   

Hej,

jak pewnie niektórzy z Was ostatnio zauważyli, AMS przechodzi drobne zmiany i rozbudowę. Uruchomiony został mailing oraz wprowadzone zostały niewielkie zmiany interfejsowe. Największą dotychczasową modyfikacją jest przebudowa listy chronometraża (w AMS Web), dająca dużo większe możliwości filtracji i grupowania Waszych lotów, a co za tym idzie dużo łatwiejsze odnajdowanie potrzebnych informacji. Dodatkowo jest już również możliwość samodzielnej zmiany kontaktowego adresu e-mail.

W najbliższym czasie interfejs webowy zostanie rozbudowany o zakładkę zawierającą aktualne informacje dotyczące sprawności sprzętu aeroklubowego, przebudowany zostanie mechanizm "planowania", oraz dodany zostanie moduł kontroli i zarządzania pracami społecznymi.

Mam nadzieję, że nowe funkcjonalności staną się dla Was przydatne ;-)

Tomek
 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2012-12-17, 10:38   

your deeds of valor will be remembered ;)
 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2012-12-17, 22:35   

Zaiste pełna profeska. Sprawdziłem :)
 
     
Witek Kardyś 


Wiek: 37
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 59
Skąd: Warszawa/Pabianice
Wysłany: 2012-12-19, 00:16   

No jak kontroler jakości sprawdził to już nie można się przyczepić ale ja tam widzę, że "FUNKCJONALNOŚĆ DOSTĘPNA WKRÓTCE". Wiem, czepiam się ale mam ostatnio za dużo roboty i narzekam więcej niż zwykle. Poza tym, czemu zmieniło się zdjęcie na banerze? Stare było fajniejsze - bardziej pozytywne a tu jakieś kałuże i jesienny krajobraz :evil: .

Z pozytywnych informacji - mailing wydaje się działać dobrze.

Chronometraż też całkiem fajny w nowej wersji. Fajnie by było mieć jeszcze możliwość generacji wersji do wydrukowania od razu z AMSa (może zrzut do pdf'a?).
Miałem napisać, że w poprzedniej wersji była też możliwość wyświetlenia lotów np. tylko na danym szybowcu a w tej wersji tego nie ma ale już rozkminiłem, że są wyskakujące pola wyboru (te małe gwoździe jakoś nie przykuły mojej uwagi w pierwszej chwili).
Po pogrupowaniu mógłby się też pojawiać sumaryczny czas każdej z grup a nie tylko sumaryczny czas wszystkich lotów (koszt też mógłby tak działać). To w sumie detale ale było by wygodne w użyciu - np. grupuję sobie loty po zadaniach i wyskakuje mi ile godzin wylatałem na jakie zadanie.
Super, że grupy da się zagnieżdżać - np. grupuję po zadaniach a następnie po ćwiczeniach.

Tak ogólnie to świetna robota Tomek:)
 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2012-12-19, 09:24   

Kontroler Jakości to sprawdza przy taśmie nr czy żarówka ma odpowiednią krzywiznę;)
Ja to jestem Audytor Systemu Jakości :P - sprawdzam czy kontroler nie wsadza sobie żarówek do ryja....
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2012-12-19, 22:33   

Lol...Łukasz...bardzo trafne tłumaczenie :-)
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2012-12-19, 23:49   

Witek Kardyś napisał/a:
Po pogrupowaniu mógłby się też pojawiać sumaryczny czas każdej z grup a nie tylko sumaryczny czas wszystkich lotów (koszt też mógłby tak działać)

Witek Kardyś napisał/a:
Fajnie by było mieć jeszcze możliwość generacji wersji do wydrukowania od razu z AMSa (może zrzut do pdf'a?).


Witek, mówisz - masz. Teraz to dopiero będzie analizowania ;-)
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2012-12-21, 18:42   

Witek Kardyś napisał/a:
No jak kontroler jakości sprawdził to już nie można się przyczepić ale ja tam widzę, że "FUNKCJONALNOŚĆ DOSTĘPNA WKRÓTCE"


W dniu dzisiejszym została uruchomiona zakładka "Sprzęt" zawierająca informacje o sprawności sprzętu klubowego.
 
     
atka_r 
Beata Rząca


Dołączyła: 22 Kwi 2009
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-25, 21:09   

Tomku! Jestem pod wrażeniem :)
 
     
DL 

Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 114
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2013-02-04, 12:35   

Dzięki pracy Tomka nasz system "AMS Web" otrzymał nowe funkcjonalności (zakładki). Zapraszam do zapoznania się i korzystania z nich.
Zmiany zostały opracowane głównie z myślą o poprawie komunikacji pomiędzy ASW a pilotami. W jednej z nowych zakładek „pliki” możecie pobrać i zapoznać się z nowymi cennikami (obowiązującymi od 01 marca 2013) oraz uchwałami Zarządu na ten temat. Będziemy tam na bieżąco umieszczać ważne dla Was informacje.
Dodatkowo system będzie Wam automatycznie przypominał poprzez wysłanie wiadomości o pewnych rzeczach jeśli będzie taka potrzeba (w przyszłości również przez SMS).
Zachęcam do regularnego logowania się w „AMS Web” a w szczególności przed przyjazdem na lotnisko.
Jeśli ktoś z Was do tej pory jeszcze nie ma dostępu do „AMS Web” proszę o kontakt z Panią Anią.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9