FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Taktyka przelotowa.
Autor Wiadomość
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2009-09-15, 10:13   

No to super.

Ekipa widzę będzie, tylko czy będzie na czym? :mrgreen:

W dniu 28 września kończy się sprawność techniczna WSZYSTKICH szybowców zarejestrowanych w polskim rejestrze.
Uzyskanie nowych kwitów zależy od ...biurokracji i pewnie im więcej się zainwestuje tym szybciej to pójdzie. :evil:
Optymiści mówią o miesiącu - pesymiści o...roku!

Ciekaw jestem co dalej :-(

Marian. Z wydatną pomocą Digita zakupiłem HP4700 i jest piękny. Tak więc ja już też mam określony zestaw (stary Volks +ipaq HP4700) do mojego koszyczka dorzucę jeszcze rurkę dwudrożną do Jantara i będzie. Jeśli chodzi o zasilanie. Na Allegro ogłasza się koleś z Leszna który ma aku w dowolnej konfiguracji tzn. same obudowy, albo razem z akumulatorem albo i z okablowaniem. Nazywa się to "zestaw dla szybownika" Akumalacja jest w tym 7,2 Ah czyli starczy na taki zestaw na dwa albo i trzy dni latania, w zestawie jest też ładowarka. Obudowa ładna i poręczna z rączką, podwójnym gniazdkiem oraz bezpiecznikiem. Akumulatory na wymianę można potem kupić bez problemu.

Nie myślałeś o własnym szybowcu? Mam pomysła ;-) to tak na maila...albo spotkanko.

KP
 
     
Pawel/Digit

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 16
Wysłany: 2009-09-15, 14:24   

Co do tych zestawów z allegro - jeżeli oczywiście mówimy o tych samych 'zestawach dla szybownika' -> znajomy, latający całkiem sporo na przeloty, stwierdził że ich jakość nie jest porażająca. Uwzględniając dodatkowo dosyć wysoką cenę to nie polecał.

Może udałoby się przez zimę pomyśleć nad takim w miarę uniwersalnym zestawem i zlecić komuś wykonanie kilku sztuk (ewentualnie gdyby mieć dostęp do odpowiednich narzędzi moglibyśmy się pobawić w manufakturę ;-) ) Jest szansa, że wyszłoby to lepiej i taniej. Ja w każdym razie będę chciał wykombinować jakąś elegancką obudowę i jak projekt będzie gotowy to chętnie usłyszę co o nim myślicie ;-)
 
     
Marian
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-15, 14:33   

Karol,

Ciekawe jakiego masz pomysła :-) Mój mail (bo spotkanie jak znam życie to wyjdzie dopiero w weekend 26-27): marcin.cieplinski@pgesa.pl.

Digit - wydaje mi się, że Twój pomysł jest dobry - różnych narzędzie jest ASW co niemiara, więc jak opracujemy (a w zasadzie Wy drodzy Inżynierowie z MEL-u i Wy drodzy mechanicy z Technikum Lotniczego) fajną koncepcję, to na pewno da się to porządnie zrobić.

Pozdrawiam

Marian
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2009-09-15, 16:42   

Pomysł z akumulatorami - przedni.
W skrytości ducha miałem nadzieję, że ktoś coś takiego wykombinuje.
Zabrałem się u siebie w garażu za budowę czegoś takiego, bo same akumulatory posiadam ale efekt był taki, że zacząłem grzebać w allegro :-/
Może i jestem inżynierem ale moja robota śmierdzi za dużą prowizorką.
Jak ktoś ma pomysła to do roboty - trzeba na materiały to dam a jak się zrobi to rozprowadzimy po swoich ludziach po kosztach własnych!!

Pozdrawiam
KP
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2009-09-15, 17:06   

Mówicie o wykonaniu metalowej obudowy akumulatora ze stopką do mocowania w szybowcu ( coś na wzór tych co są teraz ) ? Myślę, że spokojnie można zrobić projekt i dać jakiemuś ślusarzowi do wycięcia i zaginania na prasie. Od razu zrobi otwory pod gniazda zasilające. Myślę, że jak byśmy zamówili kilka sztuk to wyjdzie i tak taniej niż to co na allegro. Podejrzewam, że od strony połączeń elektrycznych sprawa jest banalna. Jako przedstawiciel wydziału elektrycznego mógłbym pomóc ;-)

Pozdrowenia!
 
     
Pawel/Digit

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 16
Wysłany: 2009-09-15, 19:00   

Problemem z jakim się ostatnio spotkałem, gdy myślałem nad obudową-zasilaniem był brak wtyczek i gniazd szybowcowych (o symbolu WSz-3 jeżeli dobrze pamiętam). Czy ktoś z Was ma może do nich dostęp albo pomysł gdzie można je dostać w rozsądnej cenie?
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2009-09-15, 19:06   

Nie wiem co to znaczy rozsądna cena, ale można je dostać np tutaj:

http://www.tme.eu/pl/kata...26bf_szukaj%3D+
 
     
Pawel/Digit

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 16
Wysłany: 2009-09-15, 21:09   

Cena byłaby całkiem rozsądna, ale to najpewniej nie jest to złącze które możemy spotkać w naszych szybowcach.

Oto treść odpowiedzi na wiadomość, z której prawdopodobnie wziąłeś link:
"TO NIE JEST TO ZŁĄCZE. Na zdjęciu jest bardzo podobne, ale złącza 3-pinowe produkowane przez TME mają inną średnicę gwintu i inny rozstaw pinów niż Wsz-3. Zainteresowanym wysyłam zdjęcia z porównaniem wtyków Wsz-3 i oferowanych przez TME." <- wysłana przez Bretz'a, w temacie "Poszukiwane złącza WSZ-3 w sklepie TME", w 2006 roku, na grupie dyskusyjnej ava.kupie-sprzedam.

Wydaje mi się, że moje pytanie pozostaje aktualne ;-)
 
     
heniek

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 140
Wysłany: 2009-09-15, 23:39   winda

:mrgreen: muszę wszystkich zmartwić ale nasza jedyna siła napędowa czyli WINDA po prostu się roz... leciała .Padła skrzynia rozdzielcza ktorą Romek naprawił trzy latka temu .Myśle że mamy czas przez zime aby uporać sie z tematem,Winda to byc albo nie być naszej sekcji nikomu tego nie trzeba tłumczyć ,dlatego prosze wszystkich zainteresowanych o zajęcie sie tym tematem :idea:
 
     
Marian
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-16, 07:59   

Heniu,

A tak bardziej konkretnie, to co się stało? Poprzednio wysypało się łożysko, a sama skrzynka pozostała żywa...
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2009-09-17, 08:25   

No Heniek , jak juz napisałeś pierwszego posta na forum, to wszystkim w pięty poszło. Nie powiem. Jak rozumiem to nie ma szans na polatanie w weekend 26-27.
Czy w takim razie odwołujemy zawody na celności?
Co sądzicie?
To była nasza ostatnia szansa na polatanie w tym roku zdaje się. Odsyłam do poniższej dyskusji na ava.szybowce.com

http://www.szybowce.com/n....szybowce#36657

Pozdrawiam serdecznie
KP
 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
  Wysłany: 2009-09-17, 09:27   

Rozmawiałem dzisiaj rano z Kamilem Krupą, który mi opowiedział co się stało: Rzeczywiście poszło łożysko, a nawet dwa. Niestety kuleczki i igiełki (bo jedno łożysko było igłowe) powpadały między koła zębate siejąc niewiarygodne spustoszenie. W rezultacie koła zębate to już tylko koła a skrzynka nadaje się do wyp....rzucenia. Podobno takie skrzynki były na Starach strażackich i służyły do przeniesienia napędu na motopompę (czy jakoś tak) wiec jakby ktoś przypadkiem był w posiadaniu to niech da znać. Ogólnie rzecz biorąc to mieliśmy wielkie szczęście, że to stało się dopiero teraz a nie na początku sezonu.
Reasumując- winda ma już wolne w tym roku, wiec czarno widzę te zawody na celność :-(
Na "pocieszenie" dodam, że ze Zlinem też są jakieś kłopoty choć szczegółów nie znam.
Sorry za psucie humorów zwłaszcza jak ktoś z rana odwiedza forum.
Pozdrawiam
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2009-09-17, 10:25   

Akurat jesteśmy z Jackiem w Turbii. Wczoraj mieliśmy latać ale okazało się zrzuca 500 obrotów. Mechanik cały dzień pracował przy świecach i teraz zrzuca już tylko 200 obrotów. Najprawdopodobniej to wina własnie świec. Teraz czekamy na nowe. Mają przylecieć dzisiaj samolotem z Kielc. Dam znać jak będzie już coś wiadomo. Winda tak jak napisał Łukasz stoi w rozsypce i w tym roku już na pewno nie pociąga :(
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2009-09-17, 14:18   

W tej sytuacji powiem tak.

My z Beatą wypadamy. Szkoda naszego wolnego na przyjazd do Stalówki jak wszystko się wysypało.
Szkoda, ale to nie koniec świata idzie zima a potem zaczynamy od nowa.

Ktoś myślał jeszce o tych akumulatorkach???

Pozdrawiam wszystkich
KP
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2009-09-18, 19:59   

Zlin na chodzie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9