FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Składki członkowskie
Autor Wiadomość
Marcin

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 9
Wysłany: 2010-01-20, 23:06   Składki członkowskie

Witam wszystkich. Zgodnie z tym co powiedział nasz prezes. Osoby ,które nie zapłacą do końca stycznia składek zostaną z stowarzyszenia wyrzuceni. Pomijając aspekt podstawy prawnej tej decyzji i tego ,czy prezes wie co mówi, chcę przypomnieć kolegą ,że czas jest już bliski. Pamiętać również należy ,że składki uległy zmianie i teraz płacimy więcej. Jednocześnie może któryś z kolegów wie jak należy załatwić zmiane członkostwa z tzw "normalnego" na "wspierającego". Różnica w opłatach jest znaczaca bo zamiast 50pln płaci się 11 miesięcznie.
pozdrawiam
Marcin
 
     
Marcin

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 9
Wysłany: 2010-01-24, 17:19   

Witam ponownie,
jak wiecie (może nie wszyscy jeszcze) wymaga się od członków aeroklubu podpisu na pewnym świstku papieru ,którego treść jest nieco kontrowersyjna. A mianowicie podpisując go akceptuje się nowe opłaty + to ,że wpłatę należy dokonać z półrocznym wyprzedzeniem. (Dla członka zwyczajnego będzie to na dzień dobry 300pl). Pytanie tylko co się stanie jak nikt tego nie podpiszę, przecież nikt nikogo nie może zmusić do podpisywania czegokolwiek.
Według mnie to mamy swój statut i można płacić tak jak dotychczas miesięcznie. Co wy o tym sądzicie ?
pozdrawiam
Marcin
 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2010-01-24, 20:01   

Witam,
Rzeczywiście jest to temat ostatnio wywołujących wiele dyskusji. Dziwi mnie , że oprócz Marcina nikt o tym na forum nie pisze, a może warto przeprowadzić jakąś dyskusję. Myślę, też że trzeba przenieść ją do sekcji tylko dla członków ASW i tam też znajduje się reszta tego postu...
 
     
Piotr Chuchmała 

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 34
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 2010-01-24, 22:40   

No właśnie chyba nie wszyscy wiedzą. Ja żadnego świstka do podpisu nie dostałem. Swoją drogą jeżeli sprawa dotyczy wszystkich członków ASW to warto byłoby, aby oficjalna informacja pojawiła się na stronie www albo chociaż tu na forum. A tak człowiek z przypadkowego postu dowiaduje się że może zostać skreślony z listy członków bo nie został poinformowany...
 
     
Wasąg Krzysztof

Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 14
Wysłany: 2010-01-25, 22:59   

Witam.
Drogi Marcinie i pozostali członkowie ASW.
Prezes nikogo nie skresli (WYRZUCI) ZA NIEWPŁACENIE SKŁADKI DO KOŃCA STYCZNIA i nie skreśli za niepodpisanie JAKIEGOŚ TAM ŚWISTKA - ZNAM STATUT. ASW wpłacił składkę do AP za 2009 r. tylko tyle że 40 procent wpłaconej kwoty pokrył z swojej kasy bo członkowie nie potrafili wpłacić .to była mała kwota - czy ją odzyska nie wiadomo.ASW ma dużo członków w tym do 30 procent nie płaci lub płaci po terminie i PREZES NIE WYRZUCAŁ - teraz będzie zachowując termin STATUTOWY.
WY MOŻECIE PRAWNIE I STATUTOWO OLAĆ JAKIŚ TAM SWISTEK - i płacic co miesiąc lub np co 5 miesięcy ( tylko nie przekroczyć 6 m-cy bo zostaniecie WYRZUCENI) i będzie statutowo w ASW . Ja natomiast będę musiał odprowadzać składki co miesiąc do AP i czekać na składki od was płacone w terminie STATUTOWYM. ZAMIAST PŁACIC ZA CAMO - NAPRAWY - PALIWO - itp.

Kiedyś nikt nikogo nie wyrzucał nie rozliczał - nie wymagał - nie planował było EXSTRA chcecie do tego wrócic -
Jak chcecie działać statutowo to musi być Statutowy PREZES ??????
 
     
heniek

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 140
Wysłany: 2010-01-27, 00:26   

:mrgreen: szanowni koledzy
 
     
heniek

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 140
Wysłany: 2010-01-27, 00:58   

:mrgreen: szanowni koledzy :-D wszyscy wiemy że składka narzucona przez AP to danina składana niby na zarząd głowny i każdy aeroklub regionalny powinien ja płacić lecz w zamian nie dosaje praktycznie nic.Jak wiecie aeroklub jest stowarzyszeniem i jeżeli zależy nam na tym aby koszty latania nie rosły niech każdy spróbuje dołożyć swoją cegiełke,swój pmysł lub prace w to aby pozyskać fundusze na działalność lotniczą.-każdy może sie wykazać.Nasz klub działa tylko dzięki pracy społecznej wąskiej grupy ludzi [ a mamy tylu członków] i jeżeli ktoś wyłamie się z tego grona to wiele lat naszej pracy pójdzie na marne.Przed nami nowy sezon trzeba jak najszybciej doszkolić tych z poprzednich lat aby latali samodzielnie i uzyskali nalot do licencji oraz szkolić nowych.Potrzeba nam szkolić nie tylko pilotów ale również instruktorów,nowych wyciągarkowych,Jeżeli cykł szkolenia zostanie przerwany to koszty latania automatycznie wzrosną dla wszystkich gdyż szkolenie jest podstawowym żródłem utrzymania naszej sekcji i praktycznie calego aeroklubu. Myślę ze zarząd jest otwrty na na rózne propozycje ze strony lotników :?:
heniek
 
     
Piotr Chuchmała 

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 34
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 2010-01-27, 08:32   

no to wrzucam pierwszy pomysł:
uzyskanie przez klub statusu Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) tak, aby można było odpisywać 1 % podatku dochodowego. Kasy z tego wielkiej nie będzie, ale to zawsze coś.
Jeżeli udałoby się załatwić status OPP do października to 1 % można będzie odpisywać od przyszłego roku (bieżący rok niestety odpada).

pozdrawiam
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-01-27, 12:59   

Moi drodzy.
Pomimo, że z powodów zawodowych nie mogłem być na zarządzie na którym podjęta została uchwała odnosnie składek, chciałbym wam uswiadomić, że taka po prostuy jest koniecznośc.
Nikt z zarządu nie ma wątpliwosci, że płacenie daniny na kosztowny i nic niedający ZGAP jest pomyłką, ale niestety tak czy inaczej jestesmy częścią tego stowarzyszenia i nie ma prawnej mozliwości aby sie oddzielić. Tak więc kasę płacić trzeba, chcemy czy nie. Naszego AR nie stać na płacenie za swoich członków. Pozostaje jedynie kwestia, którą każdy musi rozstrzygnąć sam. Czy potrzebuję być czynnym członkiem AP. Jeśli latam (skacze, modeluję itd) na swoim i nie zamierzam brać udziału w oficjalnych zawodach - no cóż -wtedy jest to dyskusyjne.
Jesli jednak korzystam z któregokolwiek składnika AP lub jego praw jako przedstawiciela FAI wtedy , niestety innego wyjścia nie ma. Pozostaje kwestia ściągalności. Możemy sie burzyć na deklaracje i ściąganie z góry, ale prawda, jest taka, że u nas płaci się wtedy, kiedy trzeba dostać karteczkę do głosowania na walnym. Gdyby walne było raz na cztery lata wielu z nas płaciłoby składkę raz na cztery lata, a aeroklub musi funkcjonować - albo upaść. Wybór należy do nas - CZŁONKÓW.
Nie pomstujcie na Prezesa. Nie on to wymyślił i wiedzcie, że nasi delegaci na WZAP głosowali przeciw. I to w zasadzie tyle. Sprawa przeszła i nie mamy wyjścia.
BTW to nadal nie jest koniec swiata- w marcu nastepne walne AP i już są głosy aby cały ten burdel zmienić więc może się okazać, że niedługo będą i zmiany u nas.

I jeszcze słówko do kolegi Piotra. Postać prawna Aeroklubów regionalnych w odniesieniu do całej organizacji jest dość kłopotliwa. AP jest o ile wiem OPP i stąd możliwe było przelanie 1% na np. Szybowcową Kadrę Narodową (niewielu to zrobiło), nie wiem, czy w tej sytuacji możliwe jest rozbicie na poszczególne AR. Jeśli nie to wpłacenie czegokolwiek na AP jest jak wrzucenie kasy do czarnej dziury - my nic z tego nie dostaniemy. Jeśli tak? No cóż - wszyscy pracujemy tu społecznie - może więc, skoro maszt aką propozycję, rozejrzyj się w przepisach, przygotuj procedurę a my puścimy ją w ruch? Mamy wspólny aeroklub zróbmy cos wszyscy. Doradzać z boku jest zawsze łatwiej. Zrobić cos w swoim wolnym czasie dla dobra ogółu juz trudniej.

Pozdrawiam
KP
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-01-27, 13:47   

I jeszcze jedna uwaga, głównie do kolegi Marcina, który ten wątek zaczął, ale również do pozostałych anonimów.
Drodzy przyjaciele, jest w necie tyle rozmaitych forów, gdzie mozna pisać o wszystkich swoich żalach anonimowo. W naszym klubie jestesmy naprawdę bardzo wąskim gronem, dążymy wspólnie do tego aby było lepiej i raz już przechodzilismy etap anonimowosci forumowej. Było by miło gdybysmy jednak tutaj wiedzieli wszyscy z kim mamy do czynienia. Czasy karania za odmienne zdanie minęły bezpowrotnie a pełna otwartość jest do pewnego stopnia gwarantem jakości dyskusji.
Nie musimy wszyscy występować pod pełnym imieniem i nazwiskiem. Ogólnie znane ksywki czy skróty myślowe są ok, ale Marcinie ja na ten przykład wiem kim jest AeroBart , Heniek, czy Marian, ale Ty pozostajesz dla mnie anonimowym osobnikiem z netu. Masz prawo mieć swoje zdanie i krytykować kogo chcesz i co chcesz ale miej też odwagę pokazać nam twarz abyśmy mogli z zadumą powiedzieć, "ach tak, Marcin tyle dobrego zrobił dla klubu to może warto Go posłuchać".

Pozdrawiam serdecznie
KP
 
     
AeroBart 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 39
Skąd: Gdańsk, EPGD, EPGI
Wysłany: 2010-01-27, 14:12   

Drodzy Koledzy.

Ostatnimi czasy prześledziłem sporo tematów haraczu do AP. wiele ludzi jest przeciwnym płaceniu. Są to głównie ludzie młodzi, uczniowie i studenci, którzy nie mają stałego źródła dochodów. I wcale im się nie dziwię.

Jest jednak światełko w tym ciemnym tunelu. Mianowicie status członka STOWARZYSZONEGO. Członek taki jest zwolniony z opłat AP zgodnie z ich własnym statutem. Zobligowany jest jedynie do opłacania umownej opłaty na stowarzyszenie (składki). Taki członek nie ma prawa do głosowania w sprawach AR, ale może brać czynny udział w życiu lotniczym (korzystać ze sprzętu AR).
Rozmawiałem z kilkoma osobami na ten temat z różnych aeroklubów w Polsce i powoli wdrażają takich członków. Trzeba by się zastanowić i pogadać z panem Prezesem jak się zapatruje na pomysł takiego członkostwa. Był by to ratunek dla wielu osób z naszej latającej młodzieży. Która niewątpliwie jest przyszłością naszego AR jak i lotnictwa.
_________________
..::AeroBart::..
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-01-27, 15:25   

No hejka jeszcze raz.

Trzeba by się wgłębic w statut ażeby nie było jakiejś skuchy i przeanalizować temat. Też uważam, że nie tylko dla młodzieży ale też dla wielu zapaleńców emerytów np. to jest odstraszająca składka. pocieszające jest to, że cała Polska się burzy i sądzę, że dni tego Zarządu AP są policzone, ale prawda też jest taka, że ustawa o sporcie kwalifikowanym i o stowarzyszeniach wiąże nam ręce. Składki na centralę muszą być, a w chwili obecnej AP jest w takiej zapaści finansowej, że leżymy i kwiczymy. Sytuacja naszego klubu jest tu bardzo komfortowa bo dzięki pracy takich ludzi jak Prezes nie mamy kłopotów finansowych ale nie stać nas na to aby klub płacił haracz za swoich członków. Dlatego mówie, że każdy musi zrewidować swoje cele. Kto może niech zostanie stowarzyszonym kto chce niech się wypisze, a kto może i chce niech zostanie, ale niech ci co zostana uczciwie płacą. Może w międzyczasie powstanie inna struktura AP i będzie to bardziej obiecujące, ale składki muszą być i będą tak czy inaczej.
Może właśnie taka formuła jak członek stowarzyszony jest idealna dla wszystkich tych co mają swoje samoloty, szybowce, spadochrony czy modele. Są z nami stowarzyszeni sportowo, towarzysko i organizacyjnie ale że nie korzystaja w zasadzie z dóbr Aeroklubowych więc łożenie na AP w ich przypadku sensu nie ma. Pamiętajcie jednak , że wewnatrz naszego AR składki członkowskie stanowia spora część budżetu więc jak się wszyscy będą chcieli stowarzyszyć to padniemy na kolana. Osobiście jestem bardzo przeciwny składce na AP w wysokości 20 PLN ale z uwagi na dobro MOJEGO aeroklubu bedę ten haracz płacił, dopóki jako cały AR nie będziemy się mogli prawnie z tego wykręcić. Każdy niech liczy w swoim sumieniu ale sprawy długo nie przeciagajcie bo od liczby członków zwyczajnych klub musi co miesiąc haracz płacić i jak ktos decyzji o zmianie swojego statusu nie podejmuje ale jednocześnie zwleka z płaceniem to Prezes musi za niego wybulić co miesiąc biorąc z kasy na klub właśnie!!!

Pozdrawiam serdecznie
KP

Ps. Chłopaki i dziewczyny kto przypomni małorozgarniętemu jak mam sie dostać do części dla członków?
 
     
Piotr Chuchmała 

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 34
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 2010-01-27, 15:49   

wracając jeszcze do sprawy OPP... nie miałem na myśli AP bo z tam wpłaconej kasy nie dostaniemy absolutnie NIC. Mówiłem o statusie OPP dla naszego AR, a to będzie możliwe jeśli mamy swój własny wpis w KRS (nie wiem jak jest faktycznie).
Jeśli taki wpis mamy to wystarczy dodanie paru zapisów do statutu i można składać wniosek. W przepisach jestem "rozejrzany" bo załatwiałem status OPP dla swojego stowarzyszenia.
pozdrawiam
 
     
Piotr Chuchmała 

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 34
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 2010-01-27, 15:51   

A odnośnie części dla członków to trzeba do Wodza po hasło ;-)
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2010-01-27, 16:00   

Właśnie z tym jest Piotrze problem.
AR ma własny KRS natomiast zgodnie ze statutem stowarzyszenia oraz z ustawą o stowarzyszeniach jako AR nie jestesmy władni zmieniać statutu. Statut jest jednolity dla całości i stowarzyszenia (o ile wiem) w związku z tym my jako AR nawet poprzez własne walne nie możemy zmieniać zapisów tegoż statutu.
Przyznam, ze nie wiem jak to dokładnie funkcjonuje, ale nawet jeśli całość AP jest już OPP to coś mi sie wydaje, że nie dopuszczą do tego aby pieniążki spływały do dowolnie bardziej aktywnych AR direct.
I jeszcze jedna już rzecz, ja sam mam wśród rodziny i znajomych ludzi którzy potrzebują prawdziwej pomocy więc z realu powiem Ci , że to byłyby naprawdę niewielkie dary. Krzywdy ludzkiej wokół jest zbyt dużo żebyśmy oczekiwali pomocy na nasze piękne skądinąd ale jednak hobby tylko.

Pozdrawiam
KP
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8