FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
1% podatku dla ASW
Autor Wiadomość
Piotr Chuchmała 

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 34
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 2012-01-22, 21:28   1% podatku dla ASW

Jak wiecie każda osoba fizyczna rozliczająca się z państwem ze swoich dochodów może przekazać 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Istnieje możliwość przekazania tych pieniędzy na rzecz ASW. Niestety przez skomplikowaną strukturę organizacyjną nie można tego zrobić bezpośrednio, a jedynie poprzez Aeroklub Polski.

Oto instrukcja postępowania:

Należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38)
Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego, które zatytułowane są "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP" (np. w PIT37 będzie to poz. 122) wpisujemy numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym AEROKLUB POLSKI czyli 0000122672.
Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla opp, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (art. 45 ust. 5c ustawy o pdof).
W polu informacje uzupełniające, w rubryce cel szczegółowy 1% (np. w PIT 37 będzie to poz.124) wpisujemy AEROKLUB STALOWOWOLSKI. Jest to bardzo ważne, bo bez tego wpisu pieniądze nie trafią do ASW.

Niestety nie ma żadnej kontroli nad tym ile pieniędzy otrzyma AP, a ile przekaże na rzecz ASW. Dodam jeszcze, że za każdą operację AP potrąca 20% na jak to nazwali „koszty operacyjne”. Myślę, że i tak warto spróbować – w końcu nic nas to nie kosztuje. Wystarczy odpowiednie wypełnienie zeznania podatkowego, a całą resztę załatwi urząd skarbowy i AP.

Pamiętajcie, że jeśli nie przekażecie 1% podatku na rzecz jakiejkolwiek organizacji to pieniądze te przepadną w czarnej dziurze zwanej budżetem państwa.
 
     
Marian 
Marian


Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 429
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-23, 08:38   

Pomysł jest bardzo dobry i gorąco go popieram. Proponuję jednak chwilę się wstrzymać - chciałbym najpierw wystapić z pismem do Zarządu AP, z prośbą o potwierdzenie, w jakim trybie te pieniądze będą trafiać do ASW i jaka będzie możliwość zweryfikowania, czy wszystkie wpłaty dokonane z odpowiednim dopiskiem poszły na właściwy cel.

Pozdrawiam

Marian
_________________

 
     
DL 

Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 114
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2012-01-29, 12:51   

Tutaj są jakieś informacje http://aeroklubpolski.pl/pozytek
Myślę że trzeba przekazać z przeznaczeniem na Aeroklub Stalowowolski i zobaczymy jak to zadziała w praktyce.
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2012-03-18, 22:58   

Przekazałem zgodnie z instrukcją...zobaczymy czy i kiedy dotrze do adresata... 8-)
 
     
SSS B.Kieliszek 

Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 16
Wysłany: 2012-03-20, 00:41   

Ja też wpisałem procent :-) na nasz aeroklub zobaczymy kiedy i ile dojdzie .
 
     
Andrzej Moskal 
Andrzej Moskal


Wiek: 52
Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 45
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2012-03-20, 20:56   

Oczywiście warto - chociaż pieniązki do klubu dotrą prawdopodobnie dopiero w IV kw. 2012
Ponadto pieniążki można przekazać w sposób imienny bądź bezimienny
określa się w to Picie wówczas urząd przekazuje kwoty z podaniem danych persolnych daroczyńcy lub bez tych danych.
PS. Polecić można również: rodzinie, znajomym, itd.
_________________
Pozdrawiam
Andrzej Moskal
 
     
DL 

Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 114
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2013-02-08, 13:37   

Akcja przekazania 1% na cele ASW przyniosła w ubiegłym roku wpłatę na nasz rachunek w wysokości 1900 zł z małymi groszami. Nie jest to może powalająca kwota ale mimo to myślę że warto. Kwota ta wystarczyła np. na pokrycie rachunków za zarządzanie lotniskiem (zarządzającym jest AP) za okres 3 miesięcy.

Zachęcam ponownie do przekazania naszemu klubowi Waszych "1%". Instrukcja jak to zrobić: patrz Post nr 1 lub INFO 1%
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9