FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
winda
Autor Wiadomość
heniek

Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 140
Wysłany: 2012-12-04, 14:37   winda

witam
ponieważ istnieje możliwość remontu wyciągarki ( a czas nam ucieka) sekcja powinna zająć się już tym teraz P.prezes PATEREK czeka na nasz ruch;trzeba zdemontować mechanizm układacza aby można go było zabrać do remontu
 
     
Lyku 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 194
Wysłany: 2012-12-05, 15:08   

Witam,

założenie jest takie aby wyremontować obie windy. Aby to zrealizować trzeba najpierw wymontować z windy żółtej (która aktualnie znajduje się w garażu) bęben wraz z układaczem liny, przed czym konieczne jest uprzednie przewinięcie liny z bębna wyciągarki na rolkę. Cały mechanizm zostanie następnie wysłany do warsztatu w celu wykonania dokumentacji technicznej i wykonania części zamiennych, które pozwolą usprawnić i przygotować do sezonu obydwie wyciągarki. Biorąc pod uwagę fakt, że Zlinowi pozostało niewiele resursu, jak również to, że nie wiadomo kiedy zostanie przywrócona do użytku Wilga, kwestia posiadania sprawnych wyciągarek jest kluczowa nie tylko ze względu na "koszty" ale również na to, kiedy praktycznie rozpocznie się dla nas "sezon" do latania i jak długo on potrwa. Jeśli zważymy na koszt związany z ubezpieczeniem Zlina, wczesnowiosenne latanie może okazać się niemożliwe bez wyciągarek. Kolejną kwestią którą Heniek zaznaczył, jest to, że "rewitalizacja" wind ma szansę się odbyć praktycznie bez kosztowo ze strony aeroklubu, ale szanse te na pewno maleją (tak samo jak oddala się termin, kiedy windy wrócą do użytku), proporcjonalnie do czasu jaki winda spędza w garażu.

23 listopada byliśmy na lotnisku - na prośbę ZSS nie odpowiedział nikt. W małym gronie składającym się wyłącznie z ZSS + Marian, zdążyliśmy jedynie przemeblować hangar, podmienić szybowce na przyczepce, którą trzeba było przearanżować i zwrócić właścicielowi,a na której zalegał KG od ostatnich pokazów, oraz odbyć umówione zebranie z Zarządem ASW, które przeciągnęło się praktycznie do 17.

Zrozumiałe jest, że wszyscy mamy inne sprawy, które mają wyższe priorytety niż hobby, ale być może znalazłyby się wśród nas ze 3 osoby, które mogłyby w któryś weekend zajrzeć na lotnisko, być może niekoniecznie jadąc ponad 200km i odpracować sobie parę godzin społecznych? Ja zostawiam ten temat jako otwarty (osobiście do końca grudnia nie dysponuję wolnym czasem). Gdyby ktoś się jednak skusił, najlepiej wpisać się w planowaniu, a przyjazd uzgodnić wcześniej z Dyrektorem, tak aby sprawnie zorganizować pracę i odebrać adekwatny ekwiwalent w postaci godzin społecznych.

Pozdrawiam, Łyku
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2012-12-05, 22:26   

Hej,

słuchajcie...co prawda w sobotę planuję uczestniczyć w wykładach na Gładkiej, a w niedziele chciałem popracować nad AMS'em, to gdyby znalazła się ogarnięta grupa chętnych, jestem skłonny w sobotę po wykładach pojechać na lotnisko w celu wykonania w niedzielę niezbędnych prac przy windzie. Jako, że nie jestem wyciągarkowym i nie bardzo się znam na tym wehikule, to niezbędna była by obecność osoby, która całą akcją pokieruje. Auto na przejazd WAW-STW-WAW + 3/4 miejsca mogę zapewnić.
 
     
Paweł Karelus 

Wiek: 29
Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 27
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2012-12-06, 15:40   

Cześć,

jeżeli znajdzie się grupa osób chętnych do pracy, to ja najprawdopodobniej (80% szans) też będę mógł pojawić się w niedzielę na lotnisku aby popracować przy wyciągarce.

Pozdrawiam, Paweł
 
     
Vex 
Tomek Kalinowski


Wiek: 37
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 354
Skąd: z nienacka
Wysłany: 2012-12-07, 13:03   

Hej,

rozmawiałem przed chwilą z Dyrektorem i nie ma potrzeby mobilizacji w ten weekend. Bęben z windy jest już ściągnięty. Niniejszym ODWOŁUJĘ wyjazd.

Dodatkowe wstępne info odnośnie imprezy z okazji 55-lecia. Chętni powinni sobie zarezerwować termin 22 grudnia. Impreza odbędzie się w zajeździe Sezam. Dokładne informacje wraz z wysokością składki zostanę podane przez Dyrekcję po weekendzie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 8