FORUM ASW Strona Główna FORUM ASW
AEROKLUB STALOWOWOLSKI

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Elektrownia w szybowcu
Autor Wiadomość
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2009-10-20, 18:15   Elektrownia w szybowcu

Witam,

zająłem się ostatnimi czasy sprawą obudowy , która pomieściłaby pojemniejsze akumulatory. Wygląda to tak, że akumulatory są produkowane w standardowych wymiarach i np. akumulator o pojemności 7Ah ma wymiary 151x94x65mm więc potrzebna jest do niego całkiem nowa obudowa. W załączniku możecie znaleźć moją propozycję na taką obudowę.
Jeżeli zbierze się kilku chętnych na taki wynalazek, to możemy pomyśleć nad tym gdzie i kto może to wykonać. Sugestie i uwagi mile widziane.

Pozdrawiam

PS
Jak ktoś z Warszawy się w najbliższym czasie wybiera do Turbii to niech da znać to mu dam kartonowy model obudowy do przymiarki.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

 
     
AeroBart 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 39
Skąd: Gdańsk, EPGD, EPGI
Wysłany: 2009-10-21, 21:57   

Łukasz podeślij mi wymiary tej paczki (dokładne) zobaczymy co da się zrobić.
_________________
..::AeroBart::..
 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2009-11-19, 09:52   

Witam,
sprawa obudowy do akumulatora wchodzi w finałową fazę - prototypowy egzemplarz jest w produkcji (dzięki Bartek;) a kontakt z zakładem, który podejmie się większej produkcji jest nawiązany. Jak na razie komponentów do złożenia obudowy wystarczy na 8 sztuk (głównie wynika to z liczby gniazd do wtyczki od radia). Trzy z nich są już zarezerwowane - pozostaje 5 sztuk. Koszt to ok 90 zł za obudowę ze stali zwykłej i 140 za stal nierdzewną (zdecydowanie taniej niż można kupić na allegro). Dajcie znać jeżeli jesteście zainteresowani. Jak by było więcej chętnych to pomyślimy o dodatkowej produkcji.
Przypominam, że obudowa mieści akumulator o wymiarach 151x65x94 mm czyli 12V 7,5 lub 9Ah (obecne akumulatory szybowcowe mają 3Ah). W skład zestawu wchodzą:
- gniazdo do podłączenia radia,
- gniazdo + wtyczka do podłączenia elektroniki,
- 2x gniazdo bezpiecznika,
Obudowa na pewno mieści się do Juniora i oczywiście Pirata (tam to by się akumulator z wyciągarki zmieścił;)

Pozdrawiam

PS
Nadmieniam, że na tym etapie, nie jest moim celem zbicie kokosów na sprzedaży tej obudowy.
 
     
Karol Pawlicki 

Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 191
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2009-11-20, 15:06   

Łukasz.

Biorę dwie sztuki jak jeszcze są (najlepiej nierdzewka)!
Jak potrzebujesz kasiory to może być od zaraz tylko daj namiara na priv.

Pozdrawiam
KP
 
     
AeroBart 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 39
Skąd: Gdańsk, EPGD, EPGI
Wysłany: 2009-11-21, 00:12   

Karol spokojnie. Najpierw robimy taki model pokazowy co by w razie czegoś poprawić niedociągnięcia. Pierwszy będzie z nierdzewki i jeśli sobie taki życzysz to tak będziesz miał zrobione. Ja osobiście planuję zrobić wersję z duralu. Będzie lżejsza ale to się jeszcze okaże po tym jak wyjdzie model pokazowy.
_________________
..::AeroBart::..
 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2009-11-21, 10:31   

No to w takim razie została tylko jedna sztuka do rozdysponowania z zasobów jakie posiadam teraz. Mo ja lista chętnych wygląda tak:

- 2xMarian
- 2xKarol
- Bartek
- Paweł Segit
- ja
 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2009-11-27, 15:34   

No to już wszystkie sztuki rozdysponowane :) Ale jak się znajdzie jeszcze paru chętnych to pomyślimy nad dodatkową partią...
 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2012-10-19, 14:45   

Hej,
Powoli pojawia nam się problem z liczbą akumulatorów szybowcowych. Niestety, po zawodach nie możemy doliczyć się dwóch więc proszę sprawdzić czy komuś się gdzieś w bagażniku nie wala. Tak czy owak, w przyszłym sezonie może być kiepsko jeżeli założymy optymistyczną ilość latających szybowców (liczę że możemy dobić do 10!).
W związku z powyższym odkurzam temat obudowy na akumulator. Wersję, o której pisałem powyżej możecie zobaczyć w realu w Aeroklubie. Sprawdza się całkiem nieźle aczkolwiek parę niedociągnięć wyszło na jaw, zwłaszcza podczas montażu. Dlatego chcę opracować wersję 2.0 i zamówić kilkanaście sztuk. Ponieważ jest wśród nas wielu inżynierów :) z tytułem lub bez to chciałem wrzucić mój pomysł pod dyskusję. Przydałaby się też pomoc przy ewentualnym zrobieniu rysunku technicznego dla wykonawcy bo ja już wyszedłem z wprawy.
Poniżej zamieszczam rysunek z wstępnie naniesionymi poprawkami w stosunku do wersji 1.0:


W nowej wersji obudowa z podkładką byłaby łączona dwoma śrubami. Boki byłyby wkładane za zakładki i utrzymywane w miejscu poprzez wypełnienie między akumulatorem a bokami (np folia bombelkowa, pianka).
Dodałbym też rączkę do noszenia akumulatora.
Wydaje mi się, że jest to maksymalne uproszczenie konstrukcji bez konieczności przeprojektowania całej koncepcji.
Czy ktoś ma jakieś sugestie??

Pzdr
 
     
mateuszwdowiak 


Wiek: 38
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 32
Wysłany: 2013-06-12, 20:25   

ostatnio zaczyna brakowac akumulatorow, juz dwa razy pozyczalem akumulator od Pawła, czy możemy odświeżyć temat obudowy.. ?
 
 
     
Lukasz Pantula 
Lukasz Pantula


Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 279
Skąd: Warszawa/Sonina
Wysłany: 2013-06-13, 10:24   

Hej,
Rzeczywiście zaczyna być problematycznie z akumulatorami. W tej chwili nie posiadamy wystarczających zasobów klubowych żeby wyposażyć wszystkie latające szybowce w akumulatory. Dyrektor poprosił mnie o zbadanie tematu bo pieniądze na dokupienie zasilaczy się znajdą.
Można pójść dwiema ścieżkami:
1. Wyprodukować własną obudowę - koszt cięcia/gięcia przy zamówieniu 10 stuk to około 100 zł za sztukę. Należy dodać akumulator i gniazdo Wzs -3 co daje szacunkowy koszt około 200 zł za zasilacz. Liczonej jest to po cenach komercyjnych - jeżeli ma ktoś dojście do tańszego cięcia/gięcia lub tańszych akumulatorów to koszt może się zmniejszyć.

2. Zakupić "gotowca" za 240 zł - przy zakupie 10 sztuk wychodzi 216 zł szt.

Ja jestem za zakupem "gotowca"
 
     
mateuszwdowiak 


Wiek: 38
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 32
Wysłany: 2013-06-13, 13:46   

też jestem za gotowcem
 
 
     
mateuszwdowiak 


Wiek: 38
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 32
Wysłany: 2013-06-13, 13:46   

ale, takim 7,2 aH + gniazdo do lusterka!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11