Balonowe Babie Lato 2016 za nami

Data dodania: 2016-10-22

Przedstawiamy Państwu fotogalerię z tego wydarzenia.
W tym roku pogoda niestety pokrzy┼╝owa┼éa nam plany i musieli┼Ťmy loty w pi─ůtek po po┼éudniu i w sobot─Ö odwo┼éa─ç.
Na pogodę jeszcze nie mamy wpływu ale będziemy nad tym pracować aby w kolejnej edycji naszej imprezy było idealnie.

Przedstawiamy oczywi┼Ťcie wyniki zawodów tegorocznego Balonowego Babiego Lata:
I MIEJSCE: Zbigniew Meller - załoga z Poznania
II MIEJSCE: Tomasz Kuchciński - załoga z Warszawy
III MIEJSCE: Waldemar Lekan - załoga ze Stalowej Woli

Wszystkim za┼éog─ů bardzo serdecznie dzi─Ökujemy za wzi─Öcie udzia┼éu w tym stalowowolskim wydarzeniu jak równie┼╝ mieszka┼äcom naszego miasta za dopingowanie zawodników i wspóln─ů zabaw─Ö na Balonowym SHOW.
Za rok kolejna edycja Balonowego Babiego Lata.

Do zobaczenia!

Balonowe Babie Lato 2016

Data dodania: 2016-09-28

Balonowe Babie Lato 2016

Patronat honorowy Zawodów Balonowych

"Balonowe Babie Lato 2016" obj─ů┼é

Marsza┼éek Województwa Podkarpackiego

Władysław Ortyl

Lista startowa (potwierdzone zgłoszenia)

lp nazwisko imi─Ö
1 Borkowski Kacper
2 Kosobudzki Krzysztof
3 Polewicz Wojciech
4 Sionkowski Tomasz
5 Klósek W┼éodzimierz
6 Meller Zbigniew
7 Kuchciński Tomasz
8 Król Piotr
9 Pyza Bartłomiej
10 Lekan Waldemar
11 Łysiak Tomasz
12 Kuziora Bartosz

PROGRAM IMPREZY

CZWARTEK 13.10.2016r.

PI─äTEK 14.10.2016r.

- lot poranny w godzinach mi─Ödzy 7:00 a 9:30

BALONOWE SHOW!!!
  od godziny 17:30 do 20:00 p┼éyta boczna stadionu MOSiR

- Lotnicza ekspedycja historyczna ( stroje z epoki, pokaz repliki balonu braci Montgolfier)

- koncert BARTASA- finalista Idola-beatboxer o godz. 18:00

- pokaz laserów

- nocny pokaz balonów

SOBOTA 15.10.2016r.

- lot poranny w godzinach mi─Ödzy 7:00 a 9:30

- lot wieczorny w godzinach mi─Ödzy 15:00 a 17:30

Loty balonowe uzale┼╝nione s─ů od warunków atmosferycznych. W przypadku niekorzystnej pogody, loty mog─ů si─Ö nie odby─ç.

UWAGA KONKURS!!!

Do rozlosowania 8 zaprosze┼ä pojedynczych na lot balonem.

Szczegó┼éy na naszym profilu na FB.

Wyniki konkursu:
Pojedyncze Vouchery na lot balonem otrzymuj─ů:

1. Wojciech Kondrat
2. Edyta Nowaczewska
3. Alicja Chowaniec
4. Sławomir Szajowski
5. Karol Brentek
6. Ola Herdzik
7. Kaja Ufnalewska
8. Kamil Teterycz
GRATULUJEMY!!!Wink

Zwyci─Özców prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel 793 404 330 do dnia 11.10.2016r. do godziny 15.00

UWAGA*
Loty balonowe uzale┼╝nione s─ů od warunków atmosferycznych. W przypadku niekorzystnej pogody, loty mog─ů si─Ö nie odby─ç a voucher na lot balonem zostanie zamieniony na lot szybowcem po uprzednio umówionym terminem.

Sposorzy

Regulamin konkursy na przelot balonem

1. Loty balonem odbywa─ç si─Ö b─Öd─ů podczas eventu „Balonowe Babie Lato 2016” trwaj─ůcego na terenie Stalowej Woli w dniach 13-15.10.2016r.

2. Loty odbywa─ç si─Ö b─Öd─ů w wyznaczonym do tego miejscu.

3. Aby zosta─ç pasa┼╝erem balonu, nale┼╝y posiada─ç bilet uprawniaj─ůcy do lotu.

4. Jeden bilet uprawnia do lotu 1 osoby

5. W konkursie mo┼╝e wzi─ů─ç udzia┼é osoba, która uko┼äczy┼éa 14 lat.

6. Osoby niepe┼énoletnie mog─ů odbywa─ç loty tylko za zgod─ů opiekunów prawnych.

7. Nale┼╝y stosowa─ç si─Ö do polece┼ä pilota balonu, który jest jego dowódc─ů, oraz polece┼ä obs┼éugi naziemnej balonu.

8. Obs┼éuga naziemna wyznacza ilo┼Ť─ç osób, jaka mo┼╝e podej┼Ť─ç do kosza.

9. Do kosza mo┼╝na wsiada─ç wy┼é─ůcznie w miejscu wskazanym przez obs┼éug─Ö balonu oraz po okazaniu biletu.

10. Wysiada─ç z kosza mo┼╝na tylko po uprzednim poleceniu pilota.

11. W obr─Öbie balonu obowi─ůzuje zakaz palenia tytoniu.

12. Podczas lotu zabrania si─Ö: palenia tytoniu, gwa┼étownego wychylania si─Ö, siadania na burtach kosza, dotykania zaworów paliwowych, ci─ůgni─Öcia linek steruj─ůcych, wyrzucania czegokolwiek z kosza. Zabrania si─Ö tak┼╝e wnoszenia do kosza wnoszenia przedmiotów ze szk┼éa.

13. Ubiór pasa┼╝erów lotu jest dowolny, ale powinien by─ç dostosowany do aury.

14. Balon b─Ödzie wznosi┼é si─Ö na wysoko┼Ť─ç od 8 do 30 m, w zale┼╝no┼Ťci od warunków atmosferycznych.

15. Lot balonem będzie trwał ok. 3-5 minut.

16. Ilo┼Ť─ç lotów balonem, które mog─ů odby─ç si─Ö w trakcie trwania eventu, jest ograniczona

17. Aeroklub Stalowowolski nie prowadzi rezerwacji biletów ani lotów.

18. Loty balonowe uzale┼╝nione s─ů od warunków atmosferycznych. W przypadku niekorzystnej pogody, loty mog─ů si─Ö nie odby─ç a voucher na lot balonem zostanie zamieniony na lot szybowcem po uprzednio umówionym terminie.

19. Pilot oraz obs┼éuga naziemna balonu mog─ů opó┼║ni─ç, odwo┼éa─ç lub przerwa─ç lot, je┼╝eli uznaj─ů, ┼╝e jego wykonanie b─ůd┼║ kontynuowanie mo┼╝e stanowi─ç zagro┼╝enie dla zdrowia lub ┼╝ycia pasa┼╝erów.