ZCL 2017

Sekcja Szybowcowa ASW zaprasza do udziału w
I Szybowcowych Zawodach na Celność Lądowania
im. Henryka Magonia!

Zawody odbędą się 23 września 2017 na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbi. W przypadku pogody uniemożliwiającej loty, terminem zapasowym jest 24 września 2017.

W czasie zawodów pilotom, którzy w sezonach 2016-2017 wykonali pierwszy samodzielny lot wręczone zostaną odznaki szybowcowe (popularne mewki) oraz dyplomy ukończenia szkolenia podstawowego. Zostaną również uhonorowani piloci, którzy spełnili warunki do uzyskania Srebrnej lub Złotej Odznaki Szybowcowej względnie Diamentów do tychże odznak.

Zapraszamy wszystkich– od uczestników szkolenia podstawowego do instruktorów.

Informacje i zapisy do dnia 15 września 2017 r. na stronie zawodów:

Kontakt do (K)omitetu (O)rganizacyjnego (ZA)wodów:

Wiktoria Dwojak: email@wiktoriadwojak.pl
Paweł Karelus: pawel.karelus@gmail.com
Paweł Skudniewski: pskudniewski@gmail.com
Marcin Ciepliński: marian.stalwol@gmail.com

Ograniczenia przestrzeni powietrznej

Data dodania: 2017-06-14

Przypominamy o ograniczeniach przestrzeni powietrznej w związku z Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy w piłce nożnej.
Więcej na:

Loty Mikołajkowe

Data dodania: 2016-11-23

Koleżanki i Koledzy Szybownicy!

Chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w Lotach Mikołajkowych w sobotę 3 grudnia 2016 r. Dzień lotny rozpoczniemy około godziny 9:00, tak aby każdy zdążył wzbić się w powietrze przed zachodem słońca.

Mile widziane są wszelkie elementy stroju związane ze Świętym Mikołajem.

W przypadku niesprzyjającej pogody loty odbędą się w niedzielę 4 grudnia.

Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia!

Akrobacja szybowcowa

Data dodania: 2016-05-31

Od dziś do 5 czerwca potrwają Mistrzostwa Polski w akrobacji szybowcowej. Nasz Aeroklub w klasie Advanced będzie reprezentował instr. Jarek Rudziński. Trzymamy kciuki! :)

Organizacja SMP - 29 kwietnia-8 Maja 2016

Data dodania: 2016-04-13

Fot. J.Wiedeński

W związku ze zbliżającymi się Szybowcowymi Mistrzostwami Polski organizowanymi przez Aeroklub Stalowowolski, zwracamy się do Was z prośbą o pomoc przy ich obsłudze w dniach 29 kwietnia
– 8 maja 2016.
Standardowo, potrzebni są wolontariusze do:
- organizacji rejestracji zawodników
- organizacji biura lądowań (w tym chętni do pomocy przy wyjazdach w pole po zawodników z naszego klubu)
- przygotowania i organizacji pola wzlotów ( rozkładanie gridu, kierowanie zawodników na wyznaczone miejsca )
- organizacja startów ( osoby podczepiające i wypuszczające )
- osoby porządkowe ( odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa widzów + zapewniające pomoc organizacyjną zawodnikom )
- inne bieżące sprawy związane z organizacją SMP

Dla osób aktywnie udzielających się przy pomocy w organizacji zawodów, przewidziana jest możliwość wykonywania lotów szkolnych/treningowych w czasie pomiędzy odejściem klas na trasę, a dolotami. Dodatkowo dla wszystkich, którzy będą uczestniczyli przez cały okres zawodów, zapewnione będzie wyżywienie. Dla każdego pomocnika, w trakcie trwania zawodów, zakwaterowanie na terenie Aeroklubu jest bezpłatne.

Chętnych bardzo proszę o potwierdzenie swojej obecności w systemie AMS (planowanie) wraz z informacją o terminach dostępności.

Spotkanie na temat Bezpieczeństwa Lotniczego

Data dodania: 2016-03-30

Zapraszamy wszystkich pilotów planujących wykonywanie lotów na terenie naszego lotniska w sezonie 2016 do udziału w corocznym spotkaniu BL.
Po zakończeniu odprawy zostanie przeprowadzone szkolenie okresowe dla kadry instruktorskiej ATO.
02 kwietnia 2016 ( sobota); godz. 10:00
Udział w odprawie BL jest obowiązkiem wszystkich użytkowników lotniska.

Do zobaczenia!!

Podgląd na żywo !

Data dodania: 2016-03-21

Już jest! Wszystkich sympatyków naszego Aeroklubu, zapraszamy do śledzenia tego co się dzieje na lotnisku w Turbi. Właśnie uruchomiliśmy nową kamerę umożliwiającą oglądanie obrazu na żywo. Dodatkowo w przedziale 8.00-18.00, o każdej pełnej godzinie (oraz w zależności od potrzeb o 30 min po pełnej), kamera wykonuje ruch umożliwiając przegląd wszystkich najważniejszych rejonów naszego lotniska.

Szkolenie Szybowcowe

Data dodania: 2016-02-15

SZKOLENIE SZYBOWCOWE

27 lutego (sobota) o godzinie 11:00, na terenie Lotniska Turbia odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące szkolenia szybowcowego.

Dowiecie się m. in.

- Czym jest szybownictwo,
- Jak to się dzieje, że szybowce mogą latać bez silników,
- Jak wygląda szkolenie i jak zdobyć licencję pilota szybowcowego,
- Jak wygląda sport szybowcowy,
- Jak zacząć swoją przygodę lotniczą.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą http://aeroklubstalowowolski.pl/szkolenia.php .

Do zobaczenia!

fot. Jacek Wiedeński
www.wiedenski.pl

Aeroklub w Galerii VIVO

Data dodania: 2016-02-08

Od 6 lutego do 6 marca w galerii VIVO Stalowa Wola codziennie będzie można oglądać naszą wystawę statyczną. A w każdy weekend dodatkowo extra atrakcje i możliwość wyciągnięcia od nas cennych informacji o lataniu i szkoleniach.

Serdecznie zapraszamy!

1 2 Następna strona