ZCL 2018

Sekcja Szybowcowa ASW zaprasza do udziału w
I Szybowcowych Zawodach na Celno┼Ť─ç L─ůdowania
im. Henryka Magonia!

Zawody odb─Öd─ů si─Ö 23 wrze┼Ťnia 2017 na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbi. W przypadku pogody uniemo┼╝liwiaj─ůcej loty, terminem zapasowym jest 24 wrze┼Ťnia 2017.

W czasie zawodów pilotom, którzy w sezonach 2016-2017 wykonali pierwszy samodzielny lot wr─Öczone zostan─ů odznaki szybowcowe (popularne mewki) oraz dyplomy uko┼äczenia szkolenia podstawowego. Zostan─ů równie┼╝ uhonorowani piloci, którzy spe┼énili warunki do uzyskania Srebrnej lub Z┼éotej Odznaki Szybowcowej wzgl─Ödnie Diamentów do tych┼╝e odznak.

Zapraszamy wszystkich – od uczestników szkolenia podstawowego do instruktorów.

Informacje i zapisy na stronie zawodów:

Kontakt do (K)omitetu (O)rganizacyjnego (ZA)wodów:

Wiktoria Dwojak: email@wiktoriadwojak.pl
Pawe┼é Karelus: pawel.karelus@gmail.com
Pawe┼é Skudniewski: pskudniewski@gmail.com

Ograniczenia przestrzeni powietrznej

Data dodania: 2017-06-14

Przypominamy o ograniczeniach przestrzeni powietrznej w zwi─ůzku z M┼éodzie┼╝owymi Mistrzostwami Europy w pi┼éce no┼╝nej.
Wi─Öcej na:

Loty Mikołajkowe

Data dodania: 2016-11-23

Kole┼╝anki i Koledzy Szybownicy!

Chcieliby┼Ťmy Was serdecznie zaprosi─ç do wzi─Öcia udzia┼éu w Lotach Miko┼éajkowych w sobot─Ö 3 grudnia 2016 r. Dzie┼ä lotny rozpoczniemy oko┼éo godziny 9:00, tak aby ka┼╝dy zd─ů┼╝y┼é wzbi─ç si─Ö w powietrze przed zachodem s┼éo┼äca.

Mile widziane s─ů wszelkie elementy stroju zwi─ůzane ze ┼Üwi─Ötym Miko┼éajem.

W przypadku niesprzyjaj─ůcej pogody loty odb─Öd─ů si─Ö w niedziel─Ö 4 grudnia.

Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia!

Akrobacja szybowcowa

Data dodania: 2016-05-31

Od dzi┼Ť do 5 czerwca potrwaj─ů Mistrzostwa Polski w akrobacji szybowcowej. Nasz Aeroklub w klasie Advanced b─Ödzie reprezentowa┼é instr. Jarek Rudzi┼äski. Trzymamy kciuki! :)

Organizacja SMP - 29 kwietnia-8 Maja 2016

Data dodania: 2016-04-13

Fot. J.Wiedeński

W zwi─ůzku ze zbli┼╝aj─ůcymi si─Ö Szybowcowymi Mistrzostwami Polski organizowanymi przez Aeroklub Stalowowolski, zwracamy si─Ö do Was z pro┼Ťb─ů o pomoc przy ich obs┼éudze w dniach 29 kwietnia
– 8 maja 2016.
Standardowo, potrzebni s─ů wolontariusze do:
- organizacji rejestracji zawodników
- organizacji biura l─ůdowa┼ä (w tym ch─Ötni do pomocy przy wyjazdach w pole po zawodników z naszego klubu)
- przygotowania i organizacji pola wzlotów ( rozk┼éadanie gridu, kierowanie zawodników na wyznaczone miejsca )
- organizacja startów ( osoby podczepiaj─ůce i wypuszczaj─ůce )
- osoby porz─ůdkowe ( odpowiedzialne za zapewnienie bezpiecze┼ästwa widzów + zapewniaj─ůce pomoc organizacyjn─ů zawodnikom )
- inne bie┼╝─ůce sprawy zwi─ůzane z organizacj─ů SMP

Dla osób aktywnie udzielaj─ůcych si─Ö przy pomocy w organizacji zawodów, przewidziana jest mo┼╝liwo┼Ť─ç wykonywania lotów szkolnych/treningowych w czasie pomi─Ödzy odej┼Ťciem klas na tras─Ö, a dolotami. Dodatkowo dla wszystkich, którzy b─Öd─ů uczestniczyli przez ca┼éy okres zawodów, zapewnione b─Ödzie wy┼╝ywienie. Dla ka┼╝dego pomocnika, w trakcie trwania zawodów, zakwaterowanie na terenie Aeroklubu jest bezp┼éatne.

Ch─Ötnych bardzo prosz─Ö o potwierdzenie swojej obecno┼Ťci w systemie AMS (planowanie) wraz z informacj─ů o terminach dost─Öpno┼Ťci.

Spotkanie na temat Bezpieczeństwa Lotniczego

Data dodania: 2016-03-30

Zapraszamy wszystkich pilotów planuj─ůcych wykonywanie lotów na terenie naszego lotniska w sezonie 2016 do udzia┼éu w corocznym spotkaniu BL.
Po zakończeniu odprawy zostanie przeprowadzone szkolenie okresowe dla kadry instruktorskiej ATO.
02 kwietnia 2016 ( sobota); godz. 10:00
Udzia┼é w odprawie BL jest obowi─ůzkiem wszystkich u┼╝ytkowników lotniska.

Do zobaczenia!!

Podgl─ůd na ┼╝ywo !

Data dodania: 2016-03-21

Ju┼╝ jest! Wszystkich sympatyków naszego Aeroklubu, zapraszamy do ┼Ťledzenia tego co si─Ö dzieje na lotnisku w Turbi. W┼éa┼Ťnie uruchomili┼Ťmy now─ů kamer─Ö umo┼╝liwiaj─ůc─ů ogl─ůdanie obrazu na ┼╝ywo. Dodatkowo w przedziale 8.00-18.00, o ka┼╝dej pe┼énej godzinie (oraz w zale┼╝no┼Ťci od potrzeb o 30 min po pe┼énej), kamera wykonuje ruch umo┼╝liwiaj─ůc przegl─ůd wszystkich najwa┼╝niejszych rejonów naszego lotniska.

Szkolenie Szybowcowe

Data dodania: 2016-02-15

SZKOLENIE SZYBOWCOWE

27 lutego (sobota) o godzinie 11:00, na terenie Lotniska Turbia odb─Ödzie si─Ö spotkanie informacyjne dotycz─ůce szkolenia szybowcowego.

Dowiecie si─Ö m. in.

- Czym jest szybownictwo,
- Jak to si─Ö dzieje, ┼╝e szybowce mog─ů lata─ç bez silników,
- Jak wygl─ůda szkolenie i jak zdoby─ç licencj─Ö pilota szybowcowego,
- Jak wygl─ůda sport szybowcowy,
- Jak zacz─ů─ç swoj─ů przygod─Ö lotnicz─ů.

Zach─Öcamy do zapoznania si─Ö z nasz─ů ofert─ů http://aeroklubstalowowolski.pl/szkolenia.php .

Do zobaczenia!

fot. Jacek Wiedeński
www.wiedenski.pl

Aeroklub w Galerii VIVO

Data dodania: 2016-02-08

Od 6 lutego do 6 marca w galerii VIVO Stalowa Wola codziennie b─Ödzie mo┼╝na ogl─ůda─ç nasz─ů wystaw─Ö statyczn─ů. A w ka┼╝dy weekend dodatkowo extra atrakcje i mo┼╝liwo┼Ť─ç wyci─ůgni─Öcia od nas cennych informacji o lataniu i szkoleniach.

Serdecznie zapraszamy!

1 2 Nastŕpna strona