Szkolenie Szybowcowe

Data dodania: 2016-02-15

SZKOLENIE SZYBOWCOWE

27 lutego (sobota) o godzinie 11:00, na terenie Lotniska Turbia odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące szkolenia szybowcowego.

Dowiecie się m. in.

- Czym jest szybownictwo,
- Jak to się dzieje, że szybowce mogą latać bez silników,
- Jak wygląda szkolenie i jak zdobyć licencję pilota szybowcowego,
- Jak wygląda sport szybowcowy,
- Jak zacząć swoją przygodę lotniczą.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą http://aeroklubstalowowolski.pl/szkolenia.php .

Do zobaczenia!

fot. Jacek Wiedeński
www.wiedenski.pl

Aeroklub w Galerii VIVO

Data dodania: 2016-02-08

Od 6 lutego do 6 marca w galerii VIVO Stalowa Wola codziennie będzie można oglądać naszą wystawę statyczną. A w każdy weekend dodatkowo extra atrakcje i możliwość wyciągnięcia od nas cennych informacji o lataniu i szkoleniach.

Serdecznie zapraszamy!

3 diamenty

Data dodania: 2016-02-03

Hej, hej..

donosimy- tym, którzy jeszcze nie wiedzą, że nasz Instruktor, kolega i Crop-Firefighter Pilot w jednym - Paweł, w dniu 30.01.2016 startuj
ąc z lotniska EPJG (Jelenia Góra) uzyskał wysokość 6928m AMSL, co zapewniło mu przewyższenie 5790m i jednocześnie ostatni brakujący diament.

Gratulacje!

Promocja ASW w VIVO

Data dodania: 2016-01-28

Co robicie 6 - 7 lutego? Laughing

Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Stalowowolskiego w tych dniach zmienia miejsce stacjonowania na Galeria VIVO Stalowa Wola Będziecie mogli dotknąć szybowca, dowiedzieć się o organizowanych przez nas szkoleniach oraz porozmawiać z pilotami i instruktorami.
Zapraszamy całe rodziny, tych dużych i tych małych, tych co interesują się lotnictwem i tych, co boją się latać. Będziemy na Was czekać niedaleko głównego wejścia do budynku Galerii.

Więcej informacji wkrótce. Do zobaczenia!

Sylwestrowe loty 2015

Data dodania: 2016-01-19

Rok 2015 zakończyliśmy z przytupem organizując loty sylwestrowe, w których uczestniczyło ponad 20 osób! Frekwencja jak w szczycie sezonu :)

Poniżej dowody w postaci fotek zrobionych przez Pawła Karelusa (więcej zdjęć tutaj )

Zawody na celność lądowania 2015

Data dodania: 2015-10-06

Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Stalowowolskiego
zaprasza do wzięcia udziału
w VI Szybowcowych Zawodach na Celność Lądowania.

Po raz szósty sprawdzimy kto najlepiej opanował kunszt lądowania!

Zapraszamy 19 września 2015 na lotnisko w Turbi.

Rejestracja do 13 września na stronie zawodów:

Sylwestrowe loty 2014

Data dodania: 2014-12-31

LECIMY NA ZAWODY

Data dodania: 2014-04-04

Szybowcowe Mistrzostwa Polski w Stalowej Woli 16-25 maj 2014

Zapraszamy sympatyków lotnictwa na lotnisko w Turbi. Z naszego klubu startują:

IV Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania 2013

Data dodania: 2013-09-10

Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Stalowowolskiego zaprasza do wzięcia udziału w:

IV Szybowcowych Zawodach na Celność Lądowania.

To już kolejna edycja rywalizacji, w której z roku na rok bierze udział coraz więcej pilotów. Kto tym razem wykaże się sokolim okiem i stalowymi nerwami, a kto nie wytrzyma napięcia w drugiej kolejce?

Zapraszamy 5 października 2013 na lotnisko w Turbii.

Więcej informacji na stronie zawodów: http://zcl2013.aeroklubstalowowolski.pl/